Liigu põhisisuni

Google Workspace seadistus

Alustuseks mainime, et Google Workspace endine nimi oli G Suite.

Juhendi eesmärk on aidata teil siduda HarID portaal Google Workspace teenusega, mis võimaldab automaatselt HarID portaali AD-kasutajad edastada Google Workspace teenusega. Peale edukat häälestust ei pea te edasipdi eraldi Google Workspace kasutajaid haldama ega kasutajate paroole vahetama käsitsi.

Edasipidi paluge oma kasutajatel paroolimuudatused teha iseseisvalt HarID portaalis, mispeale HarID portaal muudab Google Workspace kasutaja parooli ära.

Ühendus on ühepoolne HarID portaali muudatused liiguvad Google Workspace. Seega kui muudate Google Workspace kasutaja parooli otse Google teenuses, siis Google teenuse muudatused HarID portaali ei liigu. Kui kasutaja muudab järgmine kord HarID portaalis parooli ära, siis HarID portaal kirjutab koheselt Google Workspace kasutaja parooli üle.

Seega eriolukorras võite Google Workspace parooli käsitsi ära vahetada kui kasutaja mingil põhjusel ise ei suuda seda teha HarID paroolis. Teil ega kellegil HarID haldajad ei saa kasutaja parooli muuta, seda saab teha ainult kasutaja ise.

Enne Google Workspace sidumist eeldame, et teil on järgmnevad sammud juba tehtud. Veenduge et teil on olemas:

1) Olete endale HarID konto loonud. Kasutajaks registreerumise juhend
2) Olete teinud oma asutuse nimel liitumise. Asutuse liitumise juhend
3) Oskate liikuda oma asutuse töölauale. Asutuse töölauale liikumise juhend
4) Olete oma asutusega liitunud Google Workspace teenusega ja teie teenusleping võimaldab Directory API kasutamist.

 

Google Workspace Directory API seadistus

HarID portaalis on teil vaja luua uus G Suite liidestuse seadistused vastavalt juhendile G Suite liidestuse juhend1) Vastavalt G Sutie liidestuse juhendile peate kõige esimeseks sisestama Google Workspaces kasutusel oleva domeeni, näiteks minukool.example.com. Sisestage domeen lahtrisse nimega 'G Suite domeen'. Domeen peab olema töötav ja Google Workspace keskkonnas kasutusel. Vastasel korral kogu seadistus ei hakka tööle.

2) Järgmiseks sammuks on vaja teil Client ID ja Client Secret väärtuseid, mille saate kui vajutate nupule 'Loo G Suite API kasutaja' (eeldame, et te olete õigete õigustega Google Workspace sisse loginud). Ignoreerige 'Ruby Quickstart' muid juhiseid, need on mõeldud käsitsi testimiseks, mida hetkel ei ole teil vaja teha.Peale 'Enabled the Directory API' vajutamist ilmub teile ette järgnev aken pealkirjaga 'Enable the Directory API':Nimetage lahtri 'Enter new project name' vaikiv väärtus 'Quickstart' umber nimeks 'HarID'. Soovi korral võite jätta vana nimi aga selguse huvides oleks hea kui hiljem saate aru, et olete loonud ühenduse just HarID portaalile.

Valige 'Configure your OAuth client' valikust 'Desktop app':