KKK administraatorile

HarID teenuskaart

1.Mis millega süngib?
HarID edastab info teie LDAP serverisse. Enne uuendamist HarID otsib teie LDAP serverist olemasolevat kirjet, kui seda ei leia siis loob uue.

2. Kuidas liiguvad kasutaja paroolid?
Kogu info liigub ainult ühes suunas, ehk kui kasutaja muudab ära HarID kasutaja parooli, siis HarID sünkserver muudab parooli ära kasutaja kõigi asutuste AD serverites. Kui kasutaja muudab parooli asutuse arvutis iseseisvalt, siis HarID kasutaja parool kirjutatakse üle siis kui kasutaja muudab HarID portaalis oma parooli ära.

3. Kas HarID kasutaja eposti aadress peab olema kooli eposti aadress?
HarID kasutaja eposti aadress ei pea olema kooli eposti aadress. HarID kasutajakonto on mõeldud kasutajale kogu eluks, ehk kui kasutaja vahetab kooli, siis HarID kasutajakonto jääb kasutajale samaks, lihtsalt muutuvad rollid, liikmelisused ja õigused. Kui HarID kasutaja kasutab kooli eposti aadressi, siis kooli lõpetamise korral on kasutajal võimalik iseseisvalt HarID portaalis oma senine eposti aadress välja vahetada uue vastu. Uuele eposti aadressile saadetakse kontrollkood veendumaks, et kasutaja haldab uut eposti aaadressi.

4. Kuidas keelata MS AD serveris kasutajal iseseisvalt paroolide vahetamine?
Kasutaja võib kooli arvutis AD kasutaja parooli ära vahetada, mis võib erineda HarID portaalis kasutusel olevast paroolist. Tehniliselt aga keeruliselt on võimalik keelata kasutajatel kooli arvutis paroole vahetada vastavalt MS juhenditele.
Tegemist ei ole ideaalse lahendusega ning me otsime paremat lahendust kuidas automaatselt kasutajate parooli vahetamine kooli arvutis keelata. MS AD igatahes lubab läbi LDAP protokolli seda õigust ainult lugeda aga mitte muuta.

5. Kui tihti LDAP serverit uuendatakse?
HarID uuendab teie LDAP serverit koheselt kui AD-kasutaja, AD-grupp või AD-üksus luuakse, uuendatakse või kustutatakse.
Kuidas lisad kasutajatele olemas olemasolevat AD gruppi?

6. Kuidas lisada UPN?
UPN saab lisada CSV faili impordiga, läbi HarID kasutajaliidese või automaatselt kasutaja eesnimi.perenimi@teiekoolinimi.ee

7. Kas kasutajanime loomise saab automatiseerida?
Jah, automaatselt luuakse kasutajanimi eesnimi.perenimi@teiekoolinimi.ee. Kui on sama nimi juba olemas, siis lisatakse nime lõppu number.